LIVE VIDEO: Stories 2 Touch Your Heart    Watch
 

2012 Section VI Football Schedule (Weeks 5-7)

7:10 PM, Aug 14, 2012   |    comments
  • Share
  • Print
  • - A A A +
  • FILED UNDER

2012 Section VI Football Schedule
Weeks 5-7
WEEK FIVE
Friday, Sept. 28
Barker/Roy-Hart at West Seneca West, 7 p.m.
Riverside at Clarence, 7:30 p.m.
Jamestown at Frontier, 7:30 p.m.
West Seneca East at Hamburg, 7 p.m.
Iroquois at Williamsville South, 7 p.m.
South Park at Lake Shore, 6:30 p.m.
Dunkirk at Cheektowaga, 7 p.m.
JFK at East Aurora, 7:30 p.m.
Pioneer at Springville, 7:30 p.m.
Depew at Alden, 7 p.m.
Lew-Port at Maryvale, 7 p.m.
Burgard at Lackawanna (Veterans Stadium), 7 p.m.
Amherst at Tonawanda, 7:30 p.m.
Medina/Lyndonville vs. East at Riverside, 7 p.m.
Southwestern at All-Limestone, 7:30 p.m.
Falconer at Franklinville, 7:30 p.m.
Salamanca at Gowanda, 7:30 p.m.
Akron at Wilson, 7 p.m.
Cleve-Hill at Fredonia, 7:30 p.m.
Sherman/Ripley at Ellicotville/West Valley, 7:30 p.m.
Silver Creek at Cattaraugus/Little Valley, 7 p.m.
Chautauqua Lake at Frewsburg, 7 p.m.
I-Prep/Grover at Maple Grove, 7 p.m.
Randolph at Portville, 7 p.m.
Westfield/Brocton at Cassadaga Valley, 7:30 p.m.
Saturday, Sept. 29
Lancaster at Orchard Park, 1 p.m.
Hutch-Tech at Niagara Falls, noon
Lockport at Kenmore West, 2 p.m.
Bennett at Williamsville East, 2 p.m.
Grand Island at Williamsville North, 2 p.m.
North Tonawanda at Starpoint, 2 p.m.
McKinley at Kenmore East, 2 p.m.
Niagara-Wheatfield at Sweet Home, 2 p.m.
Olean at Eden, 2 p.m.
Albion at Newfane, 2 p.m.
Panama at Clymer, 1:30 p.m.
Pine Valley at Forestville, 1:30 p.m.
WEEK SIX
Friday, Oct. 5
Finney (Section V) at Allegany-Limestone, 7:30 p.m.
Clarence at West Seneca West, 7 p.m.
Orchard Park at Jamestown, 7 p.m.
Lancaster at Frontier, 7:30 p.m.
Hamburg at Iroquois, 7 p.m.
Bennett vs. South Park at Riverside, 7 p.m.
West Seneca East at Lake Shore, 6:30 p.m.
Williamsville East at Williamsville South, 7 p.m.
McKinley at North Tonawanda, 7 p.m.
Olean at East Aurora, 7:30 p.m.
Eden at Pioneer, 7 p.m.
Barker/Roy-Hart at Albion, 7 p.m.
East at Depew, 7:30 p.m.
Alden at Medina/Lyndonville (Veterans Park), 7:30 p.m.
Cheektowaga at Lew-Port, 7 p.m.
Maryvale at Lackawanna (Veterans Stadium), 7 p.m.
Tonawanda vs. Burgard at All High, 7 p.m.
Cassadaga Valley at Southwestern, 7:30 p.m.
Falconer at Salamanca (Veterans Park), 7:30 p.m.
Forestville vs. Westfield/Brocton at Brocton, 7:30 p.m.
Fredonia at Akron, 7 p.m.
Clymer at Pine Valley, 7:30 p.m.
Silver Creek at Frewsburg, 7 p.m.
Maple Grove at Portville, 7 p.m.
Randolph at Chautauqua Lake, 7 p.m.
I-Prep/Grover at Cattaraugus/Little Valley, 7 p.m.
Springville at Dunkirk, 7:30 p.m.
Saturday, Oct. 6
Kenmore West at Niagara Falls, 2 p.m.
St. Joe's at Lockport, 2 p.m.
Williamsville North at Sweet Home, 2 p.m.
Grand Island at Niagara-Wheatfield, 2 p.m.
Riverside vs. Hutch-Tech at All High, 4 p.m.
Starpoint at Kenmore East, 2 p.m.
Wilson at Newfane, 2 p.m.
Amherst at Cleveland Hill, 2 p.m.
Gowanda at JFK, 1:30 p.m.
Ellicotville/West Valley at Panama, 1:30 p.m.
Franklinville at Sherman/Ripley, 1:30 p.m.
WEEK SEVEN
Friday, Oct. 12
Frontier at Hamburg, 7 p.m.
West Seneca West at West Seneca East, 7 p.m.
Lockport at Riverside, 7 p.m.
Hutch Tech at Pioneer, 7 p.m.
Niagara Falls at Orchard Park, 7 p.m.
Depew at Lancaster, 7:30 p.m.
Lake Shore at Williamsville South, 7 p.m.
North Tonawanda at Tonawanda, 6 p.m.
Iroquois vs. Bennett at All High, 7 p.m.
East Aurora at Wilson, 7 p.m.
Albion at Medina/Lyndonville (Veterans Park)
Newfane at Alden, 7 p.m.
Maryvale at Cheektowaga, 7 p.m.
Lackawanna at Lew-Port, 7 p.m.
Burgard at Amherst, 6 p.m.
Dunkirk at Fredonia, 7:30 p.m.
Allegany-Limestone at Falconer, 7:30 p.m.
Salamanca at Westfield/Brocton, 7:30 p.m.
Akron at Gowanda, 7:30 p.m.
Panama at Pine Valley, 7:30 p.m.
Franklinville at Ellicotvile/West Valley, 7:30 p.m.
Chautauqua Lake at Silver Creek, 7 p.m.
Frewsburg at Maple Grove, 7 p.m.
Cattaraugus/Little Valley at Randolph, 7 p.m.
Saturday, Oct. 13
Kenmore West at Kenmore East, 2 p.m.
Jamestown at Clarence, 2 p.m.
Grand Island vs. McKinley at Riverside, 4 p.m.
South Park at Williamsville East, 2 p.m.
Williamsville North at Niagara-Wheatfield, 2 p.m.
Sweet Home at Starpoint, 2 p.m.
Springville at Olean, 6:30 p.m.
Southwestern at Eden, 2 p.m.
Cassadaga Valley at Clymer, 1:30 p.m.
Cleve-Hill at JFK, 1:30 p.m.
Sherman/Ripley at Forestville, 1:30 p.m.
East vs. Barker/Roy-Hart at Barker, 1:30 p.m.
Portville vs. I-Prep/Grover at All High 4 p.m.

Most Watched Videos